Fotonik Bilgi Günü

Ufuk2020 kapsamında Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanında Fotonik konusunda açılan ICT-30-2017 başlıklı çağrı için 27 Ocak 2017 tarihinde Brüksel'de Avrupa Komisyonu tarafından Bilgi Günü ve Ağ Kurma etkinliği düzenlenecektir.

İlgili çağrı 8 Aralık 2016 tarihinde açılmış olup 25 Nisan 2017'de kapanacaktır. 2017 yılı çağrısı ile Fotonik alanına toplam 89 Milyon Avro bütçe ayrılmış olup, ICT alanının en büyük çağrılarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Çağrı kapsamında, fotonik araştırmaları ve uygulamaları, biyofotonik, sensör teknolojileri gibi konu başlıklarında;

    RIA: Research and Innovation Action
    IA: Innovation Action
    CSA: Coordination and Support Action

türlerinde projeler desteklenecektir. 

Etkinliğin sabah oturumunda Avrupa Komisyonu yetkilileri tarafından çağrı başlığı, proje sunma ve hazırlama ile ilgili bilgi sağlanacak olup, öğleden sonraki oturumlarda ise proje fikri olan araştırmacılar proje fikirlerini sunabilecek, projelere dahil olmak isteyen araştırmacılar ise profil sunumları gerçekleştirebileceklerdir. Etkinlik web sayfası üzerinden sunumların yüklenmesi mümkün olmaktadır. Sunumların yüklenmesi icin son tarih 26 Ocak 2017'dir.

Detaylı bilgi ve etkinlik programı için lütfen tıklayınız. (Official web page of the event)

Etkinliğe kayıt için tıklayınız.

Participant portal üzerinden ICT-30-2017 kodlu çağrı sayfasına erişmek için lütfen tıklayınız. (Official web page of the call)

Ayrıca TÜBİTAK web sitesi çağrı sayfasından da bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: TÜBİTAK