CAPSSI Konferansı- Dijital Sosyal Yenilikçilerin Buluşma Noktası!

CAPSSI “Collective Awareness Platforms for Sustainability and Social Innovation” isimli farkındalık platformları inisiyatifi, insan, fikir,hizmet, teknoloji ağlarına yönelik sorunlar ile ilgili farkındalık yaratan, çözümler sunan ve sosyal yeniliğe olanak sağlayan platformların tasarlanmasını amaçlamakta olup, toplumsal işbirliği için yeni modeller ve yeni fikirlerinin desteklenmesini hedefleyen, Avrupa Komisyonu DG CONNECT tarafından başlatılmış bir oluşumdur.  


CAPSSI inisiyatifi kapsamında, 1 ve 2 Şubat 2017 tarihlerinde Roma'da "Digital Social Innovation Fair" konferansı gerçekleşecektir. 


Uluslararası konferans kapsamında düzenlenecek atölye çalışmaları ve oturumlar ile mevcut CAPSSI projelerin çıktıları sergilenecek, sosyal, ekonomik ve teknolojik alanlarda gündemdeki konular sosyal yenilikçilik, yeni dijital çağda insan gibi başlıklar ekseninde tartışılacaktır. İki gün sürecek olan etkinlikte, Ağ Tabanlı Yenilikçilik Bildirgesi (Manifesto for Networked Innovation) sunulacak olup, özellikle Yeni Nesil İnternet'e  (Next Generation Internet) geçiş süreci, bireylere ve topluma sağladığı yararlar ele alınacaktır. 


Yeni Nesil Internet Girişimi hakkında daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.  


Horizon 2020 programı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) alanı 2017 yılı CAPSSI çağrısı (H2020-ICT-2017, ICT11)  hakkında bilgilendirmelerin de  yapılacağı bu konferansta, işbirliği kurma fırsatınız olacağı gibi, diğer katılımcılarla beraber fikirlerinizi tartışabileceksiniz. ICT11- CAPSSI çağrısı 8 Aralık 2016 tarihinde açılmış olup 25 Nisan 2017 tarihinde kapanacaktır, 10Milyon Avro toplam bütçeye sahip konu başlığını incelemek için lütfen tıklayınız.  (Official web page of the call)


CAPSSI platformu hakkinda detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.  (Official web page of the platform)

"Digital Social Innovation Fair" konferansı hakkında detaylı bilgi ve kayıt için lütfen tıklayınız. (Register page for the event)

Ayrıca TÜBİTAK web sitesi çağrı sayfasından da bilgi edinebilirsiniz.

Kaynak: TÜBİTAK